EVEN FASHION HAKKINDA

 Even Fashion, 1977 yılında bayan hazır giyim üreticisi olarak kurulan 'Desen Giyim Sanayi (DGS)' nin,  tecrübesini hamile sektörüne taşımaya karar vermesiyle oluşan bir markadır. Toptan satış olarak Eminönü ve Osmanbey mağazalarında hizmet vermektedir.

 

 Even Fashion 'Tarzından Vazgeçme' sloganıyla hamile modasına yeni bir anlayış getirmektidir. İş ve iş  yaşamı dışında ki anne adayları, Even Fashion'nın özel tasarımları sayesinde, tarzlarına uygun kıyafetlerle hamilelik döneminde de şıklıklarından ödün vermezler.

 

 Even Fashion 'Her tarza göre bir çok seçenek ve uygun fiyat' hedefiyle sektörde aranılan bir marka olma ve daha fazla tüketiciyle buluşma noktasında hızla ilerlemektedir.

 

 

 

 

ABOUT AS EVEN FASHION 

 

 'Desen Clothing İndustry' (DGS), founded in 1977 as a ladies apparel manufacturer decided to transports its experience and

knowladge to the pregnancy sector and thus ' Even Fashion ' brand has occured. The brand serving as maternity wear wholesale in Eminönü and Osmanbey stores, aims to reach more consumers also in retail sector with its online sales site www.evenfashiononline.com 

 

 Even Fashion who closely follows the world fashion, designs clothes that offers a combination of style and functionality in this particular period for expectant mothers. 

 

 Even Fashion who takes the road with is motto 'Don't Abondon Your Style!' helps both working and non-working expectant mothers to get dressed also in pregnancy period without compromising what they used to wear. 

 

 Even Fashion maternity wear is moving rapidly in meeting with more consumers and being a sought after brands in the design sector by providing its designs to its customers with competitive prices.